bison
09 آذر 1401 - 17:53

دوازدهمین جشنواره ملی سرود رضوی در گلستان برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان با اشاره به امضای تفاهم نامه آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، گفت: در راستای برنامه‌های بیستمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)، استان گلستان به عنوان میزبان دوازدهمین جشنواره ملی سرود رضوی معرفی شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، محمد رعیت ظهر امروز در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، از میزبانی استان برای برگزاری دوازدهمین جشنواره ملی سرود رضوی خبر داد.

وی افزود: بنیاد بین المللی امام رضا (ع) با مشارکت معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان، به مناسبت دهه کرامت، دوازدهمین جشنواره ملی سرود رضوی را برگزار می‌کند.

رعیت سپس به برگزاری نشست هم‌اندیشی و هم‌افزایی و تعاملی بین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و آموزش و پرورش استان و با حضور دبیر جشنواره و نمایندگان بنیاد بین المللی امام رضا(ع) اشاره کرد و گفت: ترویج اندیشه امامت و تحکیم نظام ولایت با محوریت شخصیت، سیره و معارف امام رضا(ع) و فرهنگ رضوی در سطح جامعه از طریق گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای، از اهداف برپایی این جشنواره است.

وی افزود: بسط و ترویج هنرهای آوایی با محوریت فرهنگ رضوی، تعامل و تبادل هنری با اقوام ایرانی در نشر نواهای مذهبی و شناسایی و حمایت از جوانان مستعد و خلاق در حوزه شعر و سرود با تاکید بر موسیقی نواحی، از دیگر اهداف این رویداد است که می‌توان به آن اشاره کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: دبیرخانه جشنواره اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان است و این رویداد در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود.

رعیت افزود: تفاهم نامه همکاری فی مابین آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با محوریت طرح گسترش عدالت آموزش‌های فرهنگی و هنری ویژه مناطق کم‌برخوردار به امضا رسید.

وی اظهار کرد: با هدف ایجاد عدالت آموزشی در زمینه آموزش هنر، کمک به توسعه اقتصاد هنر و کسب و کارهای فرهنگی هنری و بستر سازی آموزش هنر در مناطق روستایی، محروم، کمتر توسعه یافته و مرزی، طرح آموزش رایگان هنر در این مناطق با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه شده که در راستای کیفی سازی و مشارکت حداکثری جمعیت برخوردار در شهرستان‌های استان، تفاهم‌نامه همکاری بین آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان منعقد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: همچنین کمک به پویایی اقتصاد فرهنگ و هنر و کسب و کارهای فرهنگی و هنری،بستر سازی آموزش مستمر هنر در مناطق کم‌برخوردار و آموزش و توانمندسازی ایران در حوزه های فرهنگ و هنر از دیگر اهداف در تفاهم نامه است.

انتهای پیام/581

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 890529