bison
05 خرداد 1402 - 11:16

انجام خدمات دندانپزشکی در کاشان با تعرفه دولتی محقق شد

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزسکی کاشان با بیان اینکه ارائه خدمات دندانپزشکی در تمامی مراکز بهداشتی شهری و روستایی کاشان با تعرفه دولتی محقق شد، گفت: هزینه درمان بیماران خاص رایگان شد.

عباس آزادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  کاشان ، ضمن اشاره به ارائه خدمات دندانپزشکی در کلینیک اخوان کاشان اظهار داشت: علاوه بر این مرکز در تمامی مراکز بهداشتی و درمانی شهری و روستایی با تعرفه دولتی و دفترچه خدمات دندانپزشکی ارائه می‌شود در حالی که پیش از این بیمه‌ها خدمات دندانپزشکی را پرداخت نمی‌کردند.

وی ضمن اشاره به ارائه خدمات ویژه به بیماران خاص افزود: ما در استان اصفهان که شهرستان کاشان نیز جزئی از این استان محسوب می‌شود 50 میلیارد تومان بابت درمان بیماری‌های خاص اختصاص پیدا کرد و 800 پرونده بیماران خاص در کمیسیون مربوطه مطرح و مصوب شد تا این بیماران خاص خدمات خود را دریافت کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه زندگی بیماران خاص به دلیل بیماری تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد، ابراز داشت: 100 درصد هزینه خدمان برای بیماران خاص رایگان است و اگر دارو یا خدماتی تحت پوشش بیمه نیست که با ارائه فاکتور به همکاران این هزینه صورت گرفته به بیمار پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه در مورد هزینه‌های نازایی نیز همه این هزینه‌ها رایگان است، گفت: خدمات این مرکز نازایی رایگان است و اگر هزینه‌ای انجام شده است با ارائه مدارک و فاکتورهای مربوطه به معاونت‌های درمان و تشکیل پرونده موضوع در کمیسیون مربوطه مطرح و مبلغ از اعتبار تخصیص یافته پرداخت می‌شود.

آزادی در بخش دیگری از سخنان خود از کسب رتبه یک مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی کاشان براساس استانداردهای ملی اعتبار بخشی وزارت بهداشت خبر داد و تصریح کرد: ارزیابان ارشد وزارت بهداشت از بیمارستان شهید بهشتی بازدید و این مرکز موفق به کسب امتیاز درجه یک از سوی وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی براساس استانداردهای ملی اعتبار بخشی شد.

وی در بیان اهمیت کسب این رتبه توسط بیمارستان شهید بهشتی کاشان تاکید کرد: اهمیت کسب این موفقیت در این است که هر چه درجه و رتبه اعتباری بیمارستان بالاتر باشد، مبین این است که خدمات رسانی به بیماران به نحوه مطلوب انجام گرفته است.

انتهای پیام/801/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1238979